Centrum Obsługi Klienta
Greencom.pl
Materiały ekologiczne

TWORZYWA EKOLOGICZNE

 

Algi morskie – materiał roślinny wydobywany z Laguny Weneckiej. Stosowany np. do wyrobu papieru ekologicznego.

Bambus – to roślina wieloletnia, która rośnie w 100% w naturalny sposób – bez pestycydów i innych nawozów, jest w pełni biodegradowalny. Od chwili wykiełkowania nie potrzebuje ani grama nawozów sztucznych, by rosnąć (w tempie imponującym - nawet 80 cm dziennie!). Roślina wyrasta wszędzie tam, gdzie ma wystarczająco wilgoci, ciepła i słońca. Na dodatek bambusowy gaj pochłania ponad 40% więcej dwutlenku węgla z atmosfery, niżeli tradycyjny las o porównywalnej powierzchni. Większość nowoczesnych fabryk, w których powstają bambusowe włókna, tak organizuje cykl produkcyjny, by odbywał się w obiegu zamkniętym, a do środowiska przedostawało się jak najmniej zanieczyszczeń. Rozpuszczalniki rozmiękczające roślinną celulozę zostają poddane procesom uzdatniania i są wykorzystywane ponownie. Bambus jest tworzywym miękkim, oddychającym, silnym, trwałym i hypoalergicznym.

Bawełna organiczna – jest uprawiana przy użyciu naturalnych nawozów i pestycydów, jest w pełni biodegradowalna. Proces przetwarzania bawełny organicznej pochłania mniej paliwa, energii i emituje mniej gazów cieplarnianych.

Bio-plastik – plastik ulegajacy biodegradacji.

Juta - włókno produkowane z łodyg rośliny juty oraz wytwarzana z niego tkanina o splocie płóciennym. Występuje w kolorze szarym lub naturalno złotym.

Konopie – jedno z najmocniejszych włókien naturalnych używane do wyrobów odzieżowych.

Len - potoczna nazwa tkanin wytwarzanych z czystej przędzy lnianej lub z dodatkami włókien bawełnianych, wełnianych, poliestrowych itp. Dodatek włókien poliestrowych (elana) do lnu, zmniejsza podatność na gniecenie przy zachowaniu podstawowych cech tkaniny lnianej.

Makulatura - niepotrzebne lub zniszczone wyroby papiernicze wykorzystywane jako jeden z surowców włóknistych przy produkcji nowego papieru.

Mater-BI® - tworzywo wyprodukowane jest z przetworzonej skrobi kukurydzianej, ulegające całkowitej biodegradacji.

Nanobon – karbonizowane włókno bambusowe. Posiada niezwykle zdolności absorbujące i oddychające, doskonale eliminuje pocenie.

Papier typu Kraft – papier wytwarzany z makulatury lub włókien pierwotnych (np. celulozy).

PET – tworzywo wykonane z politereftalanu, czyli zużytych butelek po napojach przetopionych na włókna. Przetwarzanie PET przynosi korzyści dla środowiska poprzez zmniejszenie zużycia pali kopalnianych i gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji ,,normalnego” poliestru.

PLA - polikwas mlekowy, jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z kukurydzy lub buraków cukrowych. Rozkłada się w ciągu 75 - 80 dni w warunkach komercyjnych kompostowni.

PP – polipropylen, tworzywo nadające się np. do produkcji toreb.

Tektura – najgrubszy materiał papierniczy. Powstaje przez sprasowanie kilkunastu warstw masy papierniczej. Do jej wyrobu używa się grubszych włókien ścieru drzewnego, szmat, makulatury, nie dodaje się jednak wypełniaczy. Wyróżnia się tekturę litą oraz falistą. Tektura falista powstaje z połączenia kilku warstw papieru falą papierową, która powoduje znaczne zwiększenie sztywności arkusza. Jest używana przeważnie do produkcji opakowań zbiorczych (kartonów).

CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA

HIT SKLEPU
 • Ekologiczny grzebień ze słomy pszenicznej
  Pokaż szczegóły
 • EKO Pomadka do ust w sztyfcie z włókien bambusowych
  Pokaż szczegóły
 • Torba z PET
  Pokaż szczegóły
 • Komin sportowy z oddychającej mikrofibrry
  Pokaż szczegóły
 • Torba bawełniana z dnem
  Pokaż szczegóły
TRANSPORT

 

 

NASI PARTNERZY: